24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

sprzedaż nieruchomości

Uważaj na te błędy przy sprzedaży nieruchomości

Po raz pierwszy sprzedajesz dom lub mieszkanie i zastanawiasz się, czego unikać przy sprzedaży nieruchomości? Brak odpowiednich dokumentów, współpracy z pośrednikiem i wiedzy o potrzebach sposobie wyceny nieruchomości to tylko kilka popularnych błędów podczas sprzedaży.

Najczęściej popełniane błędy podczas sprzedaży nieruchomości

Błędy przy sprzedaży mieszkania zdarzają się często osobom, które nie korzystają z usług agencji nieruchomości i często np. nie wiedzą, jaka jest realna wartość nieruchomości. Wycenianie nieruchomości nieadekwatnie do jej wartości rynkowej lub zawyżanie ceny to jeden z najczęściej popełnianych błędów.

Oto lista najczęściej popełnianych błędów podczas sprzedaży nieruchomości.

Brak współpracy z doświadczonym pośrednikiem, który przeprowadziłby Cię szybciej przez proces wszelkich formalności i pomógł korzystniej sprzedać nieruchomość

Nieruchomości na sprzedaż wymagają nie tylko wiedzy o tym, jak zdobyć potencjalnego klienta, ale również w zakresie umiejętnego przygotowania oferty i zorganizowania profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Nie masz na to czasu lub nie wiesz, od czego zacząć? Pośrednik nieruchomości zrobi to za Ciebie i dodatkowo przygotuje wszelkie wymagane dokumenty, byś mógł je tylko podpisać, co zdecydowanie przyśpieszy wszelkie kwestie formalne i cały proces!

Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości w Warszawie lub w Krakowie, we współpracy z dobrym i doświadczonym agentem nieruchomości o wiele łatwiej znajdziesz nowego nabywcę. Dzięki takiej współpracy unikniesz kosztownych błędów i zaoszczędzisz mnóstwo czasu na formalnościach.

Niewystarczająca wiedza, jakie dokumenty przygotować

Najczęstszym błędem, z którym zmagają się właściciele mieszkań, jest proces przygotowania formalności. Bardzo często brakuje im wiedzy o tym, jak przygotować odpowiednie dokumenty sprzedaży nieruchomości. Dlatego korzystniejszym rozwiązaniem jest oddelegowanie tego zadania specjaliście, który wie, co należy dopełnić i jak uniknąć kosztowanych błędów.

Niewłaściwa wycena

Sprzedajesz swoją nieruchomość i nie wiesz, jak ją wycenić tak, aby na tej inwestycji nie stracić? To dość powszechny problem, że właściciele mieszkań często podają zbyt niską lub wygórowaną cenę w ogłoszeniach, a potem miesiącami szukają chętnych na zakup nieruchomości.

Jeśli czujesz, że masz problemy z wyceną nieruchomości, to dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z rzeczoznawcą majątkowym, by mieć świadomość, ile realnie jest warte Twoje mieszkanie lub dom.

Nagminnie popełnianym błędem jest wycenianie wartości własnej nieruchomości na podstawie cen innych nieruchomości znajdujących się w podobnej lokalizacji. W związku z tym tak ważne jest, by uświadomić sobie, że wycenianie wartości swojej nieruchomości wyłącznie na podstawie tego, ile kosztują inne mieszkania, jest niewystarczające. 

Rzeczoznawca majątkowy określa realną wartość nieruchomości po dokładnej analizie mieszkania lub domu, dlatego warto nawiązać z nim taką współpracę. Na cenę nieruchomości zawsze wpływa kilka czynników: od lokalizacji, stanu technicznego mieszkania, aktualnej sytuacji na rynku aż po popyt.

Brak odpowiedniej strategii sprzedaży nieruchomości

Zależy Ci na szybkim znalezieniu nowego właściciela dla swojego mieszkania lub domu? Nie wiesz, jak zorganizować proces sprzedaży mieszkania i masz zbyt wiele wątpliwości w zakresie przygotowania zdjęć, oferty, a nawet samych spotkań z potencjalnymi klientami?

Brak strategii sprzedaży nieruchomości to kolejny błąd, jaki bardzo często popełniają właściciele mieszkań, którzy sprzedają nieruchomości po raz pierwszy.

Nieatrakcyjna oferta mieszkania

Do grona najczęściej popełnianych problemów można zaliczyć również nieatrakcyjność oferty czy zdjęć nieruchomości. Bardzo często właściciele mieszkań, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze na współpracy z pośrednikiem nieruchomości, decydują się na samodzielne wykonanie zdjęć lokalu, przygotowanie oferty sprzedaży mieszkania. To nieraz skutkuje ogłoszeniem, na które nikt nie zwraca uwagi, ponieważ nie ma odpowiednio wyeksponowanych zalet i uroków.

Satysfakcjonująca sprzedaż nieruchomości? Tylko z dobrym agentem!

Zależy Ci na jak najszybszej sprzedaży swojego mieszkania lub znalezieniu odpowiedniej nieruchomości i nie wiesz od czego zacząć? Pomocna będzie współpraca z doświadczonym pośrednikiem nieruchomości, który odpowie na wszelkie Twoje pytania i odpowiednio doradzi.

Chcesz uniknąć wszelkich błędów na etapie sprzedaży własnej nieruchomości? Zobacz, w czym może Ci pomóc biuro nieruchomości Loco Real Estate (https://loco-estate.com) z Warszawy i Krakowa.

Skuteczna sprzedaż nieruchomości – tylko z odpowiednim wsparciem!

Zależy Ci na szybkiej i skutecznej sprzedaży nieruchomości? Chcesz przyśpieszyć proces formalności? Wystarczy, że zdecydujesz się na współpracę z doświadczonym pośrednikiem nieruchomości, który przeprowadzi Cię przez proces sprzedaży krok po kroku, odpowiednio doradzi i pozwoli uniknąć wielu błędów.

fot. tytułowa: JESHOOTS.COM | Unsplash.com