24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

apartament

Apartament w wysokim standardzie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Na rynku pierwotnym nie brakuje ofert sprzedaży nieruchomości przedstawianych jako apartamenty. Decydując się na zakup takiego mieszkania, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych przesłanek – dzięki temu nabytek będzie strzałem w dziesiątkę.

Jaką wielkość powinien mieć luksusowy apartament?

Duża powierzchnia to jedna z najważniejszych cech wyróżniających apartamenty wysoki standard. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie firmy deweloperskie takie jak Ronson realizują wiele inwestycji w tym zakresie. Przyjmuje się, że apartament powinien liczyć co najmniej 100 m kw., niemniej mieszkania dla singla o powierzchni ok. 70 m kw. również mogą zostać zaliczone do takiej kategorii mieszkań.

Lokalizacja ma znaczenie!

Apartamenty w wysokim standardzie powstają głównie w dużych miastach w prestiżowych lokalizacjach, przeważnie blisko centrum, na strzeżonych i nowoczesnych osiedlach. Niezmiernie istotne jest to, aby lokatorzy mieli zapewniony szybki i swobodny dostęp do licznych udogodnień takich jak lokale gastronomiczne, placówki oświatowe i kulturalne oraz obiekty handlowe i usługowe. Na plus liczą się także bliskość przystanków transportu publicznego oraz terenów zielonych.

Liczy się standard wykończenia!

Luksusowe apartamenty to najczęściej mieszkania wykończone pod klucz przy zastosowaniu najlepszych gatunkowo materiałów. Nabywcy rzadko kiedy mają czas na przeprowadzanie remontu na własną rękę, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić apartament w stanie deweloperskim. Warto w tym momencie przypomnieć, że na wysoki standard osiedla wpływają też rozmaite ułatwienia mające na celu podnieść poziom życia, np. całodobowa ochrona, siłownia, sauna, SPA czy usługi concierge. 

Luksusowy apartament – o tym trzeba pamiętać!

Decydując się na zakup apartamentu w wysokim standardzie, trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Przykładowo w Warszawie stawka za 1 m kw. wynosi przeciętnie 10-12 tys. zł w przypadku zwykłego mieszkania od dewelopera. Za apartament należy zapłacić minimum 20 tys. zł za 1 metr kwadratowy.