20 maja, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

pranie dywanów

Pralnia dywanów Lublin. Pozbądź się nawet najtrudniejszych plam

Pozbycie się trudnych plam wcale nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Profesjonalny sprzęt, wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem oraz kompleksowa usługa mogą zdziałać cuda. Jeśli Twojemu dywanowi stało się coś złego, nie przejmuj się i oddaj go w ręce fachowców.

Wielu osobom wydaje się, że plamy po jedzeniu czy rozlane napoje na jasnym dywanie są nie do usunięcia. Dobra pralnia potrafi jednak zdziałać cuda i nie zażąda od Ciebie ogromnych pieniędzy. Profesjonalne pranie dywanów w atrakcyjnych cenach znajdziesz w pralni Bryza. 

Jak wygląda profesjonalne pranie dywanów?

Pranie dywanów z trudnymi plamami to wyzwanie, z którym jednak można sobie poradzić. Pralnia w Lublinie oferuje kompleksowe czyszczenie, dzięki któremu Twój dywan będzie wyglądał jak nowy. Kolejne etapy prania dywanów i usuwania szczególnie trudnych plam, zależnie od ich struktury, włosia czy budowy dywanu, prezentują się następująco:

  • trzepanie dywanu przez automat trzepiący;
  • pranie wstępne;
  • pranie dywanów „na wskroś”;
  • wirowanie dywanów;
  • suszenie;
  • odkurzenie.

Etapy prania dywanów

Doświadczony pracownik pralni dywanów Bryza najpierw odbierze od Ciebie produkt i skrupulatnie go obejrzy, określając jego stan, szczególnie trudne zabrudzenia czy ewentualne problemy, które mogą być z nim związane. Następnie sprawdzi stabilność koloru, dzięki której dobierane są najlepsze metody prania dywanów, które nie zaszkodzą ich strukturze.

Pralnia dywanów w Lublinie oferuje automatyczne trzepanie każdego dywanu. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się wszystkich zabrudzeń, których nie da się rozpuścić w wodzie, takich jak np. żwiru czy piasku. Kolejnym krokiem jest pranie wstępne, dzięki któremu pozbyć się można uciążliwych zabrudzeń punktowych, np. tuszu, plasteliny czy gum do żucia, które są niemalże niemożliwe do usunięcia w warunkach domowych.

Dalej odbywa się czyszczenie dywanów „na wskroś”, co oznacza, że praniu podlega spód, środek oraz wierzch produktu. Moczone i czyszczone są również frędzle, a rozpuszczony brud wypłukuje się miękką wodą wielokrotnie, aż do usunięcia wszystkich zanieczyszczeń.

Przy praniu dywanów niezwykle ważne jest też ich wirowanie, co jest kolejnym etapem pozbywania się szczególnie trudnych zabrudzeń. Przy użyciu profesjonalnych narzędzi usuwane jest 95 proc. wody z dywanu, po czym następuje jego suszenie. 

Na tym etapie prania dywanów są one jedynie nieco wilgotne, przy pomocy wentylatorów i osuszaczy powietrza mogą więc wrócić do właściwego stanu, pod okiem doświadczonych pracowników. Wysuszony dywan zostaje dalej odkurzony, a następnie zrolowany. 

W taki sposób przygotowany dywan czeka na odbiór przez właściciela. Po przyniesieniu do domu można go od razu rozwinąć na podłodze i umieścić w odpowiednim miejscu. Nie jest konieczne nawet ponowne odkurzanie. Pralnia dywanów Lublin korzysta z najwyższej jakości sprzętu oraz środków czyszczących, co gwarantuje, że zabieg nie będzie musiał być powtarzany zbyt szybko, a ozdoba Twojego pokoju będzie prezentowała się naprawdę imponująco.

Profesjonalne pranie dywanów w Lublinie

Pralnia dywanów w Lublinie to dobry wybór dla osób, które chcą uporać się nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, ale jednocześnie zależy im na jakości swojego dywanu i jego perfekcyjnym wyglądzie. Wyspecjalizowani pracownicy dobrze wiedzą, jak wrażliwe są niektóre dywany i zrobią wszystko, by pozbyć się plam i zabrudzeń bez niszczenia włosia i struktury produktu.

Zaufać doświadczeniu i przekonaj się, jak pięknie może wyglądać Twój dywan. Nawet po wielu latach wciąż ma szansę prezentować się jak nowy.