24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Pomysły na ciekawe aranżacje stolika kawowego

Pomysły na ciekawe aranżacje stolika kawowego

Centralnym punktem większości salonów jest komplet wypoczynkowy oraz stolik kawowy. W tym miejscu gromadzą się rodziny i przyjaciele, którzy wspólnie spędzają czas wolny. Warto zadbać o odpowiednią aranżację stolika — ociepli ona wnętrze i nada mu osobistego charakteru. Zobacz, jakie kompozycje pięknie przystroją ten elegancki mebel.

Klasyczne ozdoby — prostota i ekonomiczne rozwiązanie

Wielu ludzi uważa, że proste rozwiązania są najlepsze. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, ponieważ nie trzeba sięgać po wyszukane ozdoby, aby stworzyć cudowną kompozycję na stolik kawowy.

Powszechnie stosowane dekoracje to na przykład:

  • wazony,
  • rośliny w doniczkach,
  • lampki,
  • świece,
  • misy z przekąskami,
  • zegarki,
  • figurki.

Jedną z efektownych ozdób stolika kawowego stanowi wazon wypełniony świeżymi, ciętymi kwiatami. To cudowny dodatek, który najbardziej docenią osoby kochające rośliny. Żywe dekoracje będą wspaniale wyglądały w eleganckich doniczkach. Miłośnicy klimatycznych wnętrz chętnie postawią na lampki lub świece, które w półmroku wprowadzają kameralną, nieco intymną atmosferę. Ulubioną ozdobą łasuchów są misy wypełnione owocami lub słodyczami, a wielbiciele klasyki chętnie postawią na stoliku figurkę lub zegarek.

Oryginalne dekoracje dla miłośników stylizacji wnętrz

Stoliki na kawę wyglądają wspaniale w towarzystwie książek lub czasopism. Na blacie można ułożyć ulubione publikacje albo stworzyć kompozycję z okładek o jednolitej kolorystyce. Taką dekorację goście z pewnością zapamiętają na dłużej, jednak trzeba uważać, aby cenne wydania nie uległy zalaniu.

Zwolennicy praktycznych rozwiązań chętnie postawią na swoim stoliku kawowym dekoracyjną tacę. Można na niej umieścić imbryk, filiżanki albo kryształową popielniczkę. To oryginalna dekoracja, która występuje w formie płaskiej lub piętrowej. Stylowa taca wyjątkowa ozdoba, a także przydatne narzędzie do przenoszenia jednocześnie kilku kubków lub talerzyków.

Piękny stolik to podstawa!

Czasem dekorowanie stoika kawowego jest zbędne. Wiele mebli cechuje precyzja wykonania, dbałość o każdy detal i perfekcyjne wykończenie. Blaty wykonane z interesujących materiałów same w sobie stanowią cudowną ozdobę. Dobre jakościowo stoliki na kawę pełnią funkcję dekoracyjną oraz praktyczną. Prawidłowo dobrany mebel powinien cieszyć oko i może zawierać sprytnie wkomponowane skrytki lub szuflady, które pomieszczą wiele drobiazgów.

Salon to centralne miejsce każdego mieszkania, w którym gromadzą się wszyscy domownicy. Stolik kawowy jest jednym z najbardziej eksploatowanych mebli, dlatego powinien być piękny i trwały. Więcej praktycznych zastosowań i przykładowych aranżacji tego dodatku zostało opisanych w artykule: http://www.web-news24.eu/praktyczne-stoliki-kawowe-do-salonu/