21 czerwca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Gabocom

Jakie akcesoria Gabocom mogą zainteresować elektroinstalatorów?

Niemiecka marka Gabocom to specjalista w dziedzinie produkcji mikrorurek, czyli specjalnych systemów mikrorurowych o dużej elastyczności przeznaczonych do szybkiego zbrojenia istniejących systemów rurowych w wiązki światłowodowe bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac ziemnych. W ofercie niemieckiego producenta znaleźć można wiele unikalnych rozwiązań dedykowanych monterom i profesjonalnym odbiorcom, przedsiębiorstwom miejskim oraz dużym operatorom sieci.

Co to jest system speedpipe?

Unikalnym rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę Gabocom jest możliwość błyskawicznego zbrojenia istniejących połączeń rurowych przy pomocy mikrorurek, w które wdmuchiwane są kable światłowodowe. Niemiecka firma oferuje dwie możliwości wprowadzania światłowodowego zbrojenia do rur. Jedną z nich jest bezpośrednie wdmuchiwanie pojedynczych mikrorurek, a drugą wciąganie wiązki mikrorurek, a następnie wdmuchiwanie kabli światłowodowych w systemie speedpipe. To unikalne rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo czasu i przy okazji obniżyć koszty wykonania lub modernizacji instalacji opartej na światłowodach.

Rodzaje systemów speedpipe 

Oferta niemieckiego producenta rozwiązań światłowodowych dla operatorów sieci, projektantów instalacji światłowodowych, monterów i przedsiębiorstw miejskich obejmuje rozwiązania cienkościenne i grubościenne. Cienkościenne produkty Gabocom sprawdzą się w systemach rurowych stosowanych w budynkach. Grubościenne systemy speedpipe są z kolei dedykowane budowie instalacji podziemnych, które wymagają wyższego poziomu ochrony. Grubościenne systemy mikroruowe przeznaczone są do układania bezpośrednio w ziemi, gwarantują trwałość i wygodę eksploatacji na lata, umożliwiając wdmuchiwanie kabli światłowodowych bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac ziemnych. Co ważne, współczesna technologia wdmuchiwania światłowodów zapewnia możliwość uzyskiwania dużych zasięgów, a tym samym okazuje się skutecznym sposobem na prowadzenia prac związanych z rozbudową i modernizacją sieci telekomunikacyjnych w terenie zurbanizowanym.

Unikalne rozwiązania Gabocom doceniane są przez wielu ekspertów z zakresu technologii telekomunikacyjnych i teletechnicznych. System mikrorurek sprawdza się w instalacjach budynkowych i ziemnych, przyczyniając się do obniżenia kosztów wykonania instalacji światłowodowych oraz do przyspieszenia czasu ich realizacji, co jest szczególnie łatwe do zaobserwowania w przypadku instalacji podziemnych, zagłębionych w gruncie.