21 czerwca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

ogrodzenie

Solidne ogrodzenie

Ogrodzenia metalowe są niezawodne, trwałe, piękne, stosunkowo niedrogie i łatwe w instalacji. Montaż większości istniejących rodzajów metalowych ogrodzeń może być wykonany samodzielnie, nawet bez doświadczenia w takich pracach.

Pomaga unifikacja, wszystkie elementy, jak łącznik paneli ogrodzeniowych skręcany lub inne detale są dostępne na magazynach części potrzebnych do montażu.

Wybierz najbardziej pożądaną modyfikację ogrodzenia i zabierz się do pracy.

Pierwszy krok
Wybieramy najwygodniejsze miejsca do przyszłej aranżacji bram i furtek – pozostawimy je puste.

Drugi krok
Zaznacz terytorium. Aby to zrobić, wbij pręty wzdłuż obwodu ogrodzenia i przeciągnij między nimi sznur. Na tym samym etapie pracy zaznacz miejsca umieszczenia stojaków wspierających. Optymalny odstęp między takimi elementami wynosi 3 m.

Trzeci krok
Wykop otwory na stojaki o średnicy około 200 mm i głębokości około 100-130 cm.

Czwarty krok
Instalujemy podpory, dokładnie sprawdzając je na poziomie.

Piąty krok
Wsyp 20-centymetrową warstwę żwiru na dno każdego dołu i wlej zaprawę cementową. Daj mu 3 dni do wyschnięcia. Natychmiast po tym zakładamy stożkowe czapki na podporach. Ochronią nasze wypełnienie przed deszczem.

Szósty krok
Montujemy poprzeczne stężenia. Aby uzyskać większą niezawodność ogrodzenia, robimy to za pomocą spawarki. Wymagana liczba poprzeczek jest wybierana zgodnie z planowaną wysokością ogrodzenia. Na przykład w przypadku ogrodzenia o wysokości do 180 cm wystarczą dwie poprzeczki. Jeśli ogrodzenie jest wyższe, odpowiednio zwiększamy liczbę elementów.