24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

tablica magnetyczna

Tablice magnetyczne – czy nadadzą się do Twojego biura?

Na wyposażeniu biura powinny znaleźć się artykuły, które przede wszystkim usprawniają pracę i poprawiają organizację. To szczególnie ważne, jeśli w danym miejscu jest wiele współpracujących ze sobą osób odpowiedzialnych za różne sprawy. Jednym z bardzo funkcjonalnych produktów jest tablica magnetyczna albo suchościeralna. To świetne rozwiązanie mające szerokie zastosowanie – nadaje się do tworzenia krótkich notatek, jak i szczegółowego planu ważnego projektu. Przekonaj się, czy przyda się w Twoim biurze.

Zaprezentuj swój pomysł współpracownikom

Oszczędność czasu jest wyjątkowo pożądana w każdym biurze, a możliwość wygodnego zaprezentowania projektu przed większym gronem jest bardzo korzystna. Przygotowanie statystyk, hasła, raportu czy innej treści i umieszczenie jej na sporych rozmiarów powierzchni do notowania sprawia, że łatwiej jest zebrać kilka osób, np. organizując prezentację i przedstawić swój pomysł mając pod ręką najważniejsze informacje, które każdy może obserwować.

Duża tablica suchościeralna powieszona na ścianie to też świetna okazja do wykonania tak zwanej mapy myśli, gdzie wiele osób biorących udział w jednym zadaniu, ma możliwość zanotowania swoich propozycji, a następnie wspólnie na podstawie poczynionej burzy mózgów znalezienia idealnego rozwiązania.

Zapisz najważniejsze informacje i terminy

Opisywana tablica suchościeralna czy magnetyczna może być umieszczona w dowolnym miejscu w biurze, dzięki czemu jej zastosowanie jest różne i dopasowane do aktualnych potrzeb. Jeśli pracownicy mają w planach spotkania czy konferencje, warto zanotować na niej daty, godziny czy lokalizacje. Wśród zapisków mogą pojawić się też szczegółowe zadania, kroki realizacji czy data finalizacji projektu. Możliwości wykorzystania planszy jest naprawdę sporo, dlatego każdy może używać tablicy wedle uznania.

W trakcie pracy nad konkretnym zadaniem można też umieścić na powierzchni inspiracje czy projekty koncepcyjne, szczególnie w sprawach wymagających kreatywności. Wtedy wystarczy spojrzeć na zebrane już informacje, bez konieczności tracenia czasu na przeszukiwanie notatek. Warto, aby w biurze znalazła się jedna plansza do wspólnego użytku oraz kilka mniejszych dla każdego z pracowników.

Zmotywuj swój zespół

Na planszach często umieszczane są też hasła motywacyjne, miłe słowa, zabawne obrazki nawiązujące do pracy czy założone cele. Dobrym rozwiązaniem jest np. odliczanie dni do zakończenia ważnego projektu, gdzie finałem będzie wspólna integracja czy wyjazd. 

Zdarza się, że tablica magnetyczna jest wykorzystywana do prowadzenia rankingów czy zapisywania wyników. Z łatwością da się w kilka minut narysować tabelkę, gdzie umieszczone zostaną niezbędne do kwalifikacji dane. W niektórych biurach produkty używane są do relaksu – w przerwie pracownicy mogą zagrać w kalambury, poprowadzić humorystyczne rywalizacje między działami czy poszczególnymi osobami, np. w Tłusty Czwartek odbywa się poszukiwanie największego miłośnika pączków w firmie.

Tablice magnetyczne to dobry pomysł!

Na rynku dostępne są tablice magnetyczne i suchościeralne w najróżniejszych rozmiarach i formach. Popularne są zarówno duże, również przesuwane pionowo powierzchnie montowane na ścianach w salach konferencyjnych czy na korytarzu, jak i niewielkie podręczne akcesoria, które pracownik może mieć pod ręką, żeby swobodnie przemieszczać się z nimi po biurze. Dobrym rozwiązaniem są też mobilne plansze mocowane na stelażu z kółkami, pozwalające na przygotowanie projektu w jednej sali i sprawne przetransportowane notatek do innego. Produkty te są bardzo przydatne w biurze na co dzień, więc warto w nie zainwestować, by ułatwić pracę swoim pracownikom.