24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

ekspres do kawy

Filtr wody do ekspresów do kawy SILVERCREST

Filtrowanie wody jest procesem dość prostym, który każdego dnia wykonywany jest przez coraz szerszą część społeczeństwa. Jednak filtrowana woda nie służy tylko do picia jej wprost ze szklanki. Również filtrowana woda może służyć jako składnik znajdujący się w sprzętach AGR takich jak ekspresy do kawy. Filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest zapewnia jej wiele dodatkowych atutów, które są bardzo cenione.

Filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest – zalety stosowania

Wiele osób coraz częściej narzeka na słabą jakość kawy, która produkuje ich ekspres. Mówią oni, że kawa jest mało aromatyczna, kwaśna i nie smakuje tak jak kiedyś. Może to być przyczyną powstania sporego kamienia we wnętrzu ekspresu. Innym powodem, który również bardzo często się zdarza jest powiększenie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie kranowej, których przyczyna może być bardzo różna.

Wzrost ilości chloru, metali ciężkich czy herbicydów/pestycydów może negatywnie wpływać na smak kawy. Filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest umieszczony w zabudowie ekspresu potrafi uwolnić wodę od tych składników. Dzięki temu woda jest świeża i krystalicznie czysta – i w takiej postaci trafia do wnętrze ekspresu, który tworzy perfekcyjną, czarną kawę.

Wzrost kamienia w ekspresie często spowodowany jest dużą twardością wody, która w Polsce jest na porządku dziennym. Filtr wody do ekspresów do kawy Silvercrest posiada żywicę jonowymienną, której zadaniem jest zmiękczenie wody poprzez zmniejszenie stężenia węglanów, które wytrącają się właśnie w postaci kamienia na grzałkach ekspresu. W wyniku tego stosowanie filtra dodatkowo zabezpiecza ekspres przed uszkodzeniami.

Jak wymienić filtr w ekspresie Silvercrest?

Wymiana filtra jest dosłownie dziecinnie prosta. Wystarczy otworzyć klapę zbiornika wodnego. Znajduje się tam stary filtr, który praktycznie wyczerpał swoje możliwości filtrujące. Wystarczy go wykręcić, a na miejsce wkręcić nowy – to wszystko! Teraz można zrobić swoją idealnie smaczną i pachnącą małą czarną.