24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

kuchnia

Jakie gałki meblowe wybrać do zabudowy kuchennej?

Zabudowa kuchenna to element mieszkania, który wiąże się ze znaczną inwestycją, pozostaje jednak z domownikami na długie lata. Nieodzownym składnikiem zabudowy są oczywiście ozdobne gałki meblowe, które stanowią niejako biżuterię dla frontów. Jakie gałki do mebli będą najmodniejsze w sezonie 2022/2023? Gdzie kupować stylowe i wysokogatunkowe uchwyty meblowe?

Gałki do mebli kuchennych – wiodące rozwiązania

Gałki meblowe zawsze dopasowuje się do koloru i stylistyki zabudowy, w tym frontów meblowych, ale również blatów. Ten element powinien być oczywiście spójny z pozostałymi składnikami wnętrza, takimi jak np. armatura kuchenna, krzesła czy detale o typowo dekoracyjnym charakterze. Inne gałki meblowe będą więc odpowiednie do kuchni zaaranżowanej w stylu loft, inne do pomieszczeń w stylu glamour, jeszcze inne do tych, gdzie dominuje styl rustykalny.

Polacy już od kilku sezonów są wierni aranżacyjnemu minimalizmowi reprezentowanemu przez takie nurty jak loft, industrial i skandynawski. Wnętrza urządzone w tych stylach są oparte o neutralne barwy oraz proste, nieco surowe rozwiązania. Jakie gałki i uchwyty do mebli będą więc odpowiednie w tym przypadku? Zdecydowanie dobrym wyborem będą proste gałki do mebli w kolorach czarnym bądź antracytowym, zarówno te o matowym wykończeniu, jak i cechujące się delikatnym połyskiem. Na szczególną uwagę zasługują gałki o wyraźnie zarysowanych krawędziach, które idealnie wpiszą się w założenia stylu industrial.

Z kolei w przypadku kuchni glamour dobrym rozwiązaniem są gałki meblowe o bardziej ozdobnym charakterze, wyposażone w kryształowe nasadki lub barokowe zdobienia. W aranżacji glamour sprawdzą się ponadto gałki do mebli w kolorze złotym, które pięknie kontrastują z białymi lub czarnymi frontami, również tymi z akrylowym wykończeniem. Jakie propozycje pasują do kuchni w stylu rustykalnym? Tu idealnym wyborem są gałki do mebli o charakterze vintage, z porcelanowymi elementami lub misternymi zdobieniami. Mile widziane są uchwyty celowo postarzane, np. w kolorze mosiądzu czy starego złota.

Wiele modnych i eleganckich uchwytów można znaleźć w sklepie https://sklep.merkuryam.pl/GALKI-c31.

Gdzie kupować gałki i uchwyty meblowe?

Wyposażając kuchnię w zabudowę lub odświeżając stary kredens, inspiracji warto szukać oczywiście w Internecie. Sklepy online oferują ogromny wybór gałek do mebli i uchwytów o różnorodnej stylistyce i w wielu kolorach. Kupując przez Internet, można zaoszczędzić, ale też zyskać większe bezpieczeństwo – w końcu produkt, który nie spełnia oczekiwań, można odesłać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Choćby dlatego sprzedawcy dokładają starań, by ich towar prezentował doskonałą jakość i zachwycił klienta, robiąc tak samo spektakularne wrażenie jak na obrazku w sklepie.