20 maja, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

sypialnia

5 sposobów jak stworzyć styl rustykalny w sypialni

Styl rustykalny to przede wszystkim drewno, tkaniny z naturalnych materiałów, jasna kolorystyka i nieprzesadzone dodatki. Elementy tego stylu można wprowadzić z powodzeniem do każdego mieszkania. Poniżej kilka przydatnych wskazówek, które możesz zastosować w sypialni.

1. Pościel z naturalnych tkanin takich jak bawełna, czy len najlepiej w bieli lub delikatnych beżach. Wybieraj materiały bez wzorów lub z delikatnymi paskami. Im prościej, tym lepiej.

2. Drewniane meble takie jak łóżko czy szafa do klasyk. Ciekawym pomysłem będzie także stolik nocny wykonany z grubego pnia drzewa. Charaktery wnętrzu nada z pewnością odrestaurowane krzesło kupione na pchlim targu. Jeśli nie potrafisz wyszukiwać takich perełek, warto skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz, który wyszuka za Ciebie ciekawego mebla.

3. Ciepła pomieszczeniu nada odpowiednie światło. Poza tradycyjnym żyrandolem, czy lampami warto znaleźć miejsce na świece. Najlepiej w różnych wysokościach, ale koniecznie w jednym kolorze, np. białym lub beżowym.

4. Dywan z naturalnego materiału lub skóra na podłodze także ocieplą wnętrze i dopełnią całości.

5. Drobiazgi warto przechowywać w plecionych koszyczkach, które kolorystyką będą nawiązywały do całego wnętrza. Można je postawić na drewnianych półkach.

W przypadku stylu rustykalnego pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością dodatków i gadżetów. Minimalizm jest wskazany. Jeśli chcesz nieco ożywić sypialnię postaw na zielone rośliny w donicach z drewna lub koszykach z trawy morskiej albo barwne, polne kwiaty w wazonie.