24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

krzesło dla laboranta

Czym charakteryzuje się wygodne krzesło dla laboranta?

Praca w laboratorium wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem, dlatego należy zapewnić sobie bardzo wygodne i ergonomiczne meble, które zapewnią wysoki komfort podczas pracy. Krzesło laboratoryjne powinno ułatwiać pracę, chronić kręgosłup przed niewygodnymi pozycjami oraz musi być odporne na działanie odczynników, z którymi ma do czynienia pracownik laboratorium. Krzesło przeznaczone do pracy w laboratorium musi być poręczne, bardzo mobilne oraz mieć niezbędny atest, który dopuszcza produkt do trudnych warunków.

Czym cechuje się krzesło dla laboranta?

Krzesło laboratoryjne to produkt niezwykle trwały, który musi być odporny na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne oraz na ewentualny kontakt z chemikaliami, które używane są w laboratoriach oraz w pracowniach chemicznych. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju odczynniki i związki organiczne. Dodatkowo stołek laboratoryjny powinien być wolny od ołowiu, kadmu i rtęci — brak tych substancji gwarantuje atest PZH.

Do laboratoriów najczęściej wybiera się obrotowe krzesła, które są niezwykle ergonomicznymi produktami. Zapewniają pracownikowi bardzo dużą swobodę ruchów oraz mobilność, co jest niezbędne podczas pracy w pracowni. Krzesła laboratoryjne muszą być wygodne i regulowane. Pozwala to dopasować ich wysokość do wzrostu pracownika oraz do wysokości mebli. Pracownicy laboratoriów często korzystają z mikroskopów, dlatego regulowana wysokość krzeseł jest czynnikiem ułatwiającym pracę i zapewniającym komfort.

Wytrzymałe krzesło laboratoryjne dla wymagających

Wysokiej jakości krzesło laboratoryjne wykonane jest z najwyższej klasy materiałów — zazwyczaj stawia się na włókna szklane oraz na poliamid, który jest doskonałym rozwiązaniem w tego typu produktach. Krzesło charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, ale jest bardzo ergonomiczne i wytrzymałe. Regulowane siedzisko oraz miękkie oparcie zapewniają najwyższy komfort podczas wielogodzinnej pracy w laboratorium. Wygodne nóżki nie zajmują dużej powierzchni, stołek laboratoryjny wyposażony jest w wygodny, również regulowany podnóżek. Wyprofilowane krzesło wspomaga utrzymywanie optymalnej postawy ciała nawet podczas wielogodzinnej pracy przy mikroskopie.

Krzesła laboratoryjne sprawdzą się również w warsztatach, w pracowniach diagnostycznych oraz są niezbędnym wyposażeniem pracowni chemicznych na uczelniach. Nie zajmują dużej przestrzeni, dobrze dopasowują się do stołów warsztatowych i można je bez problemu przenosić. Osoba pracująca w laboratorium ma dużą swobodę ruchów, co znacząco wpływa na wydajność pracy i zapewnia bezpieczeństwo.