24 lipca, 2024

Artmnstudio.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Biokominek jako element aranżacji wnętrza

Biokominek jako element aranżacji wnętrza

Odrobinę ciepła w zimowy poranek? Kto nie kocha otaczać się przedmiotami, które dobrze wpływają na jego nastrój? Na tym właśnie polega prawidłowo wykonana aranżacja wnętrz. Jak to zrobić, żeby żyło nam się przyjemniej?

Co we wnętrzach wywołuje w nas poczucie przytulności?

Tworząc przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jeśli nie mieszkamy sami, to po pierwsze należy zaplanować wnętrze w uzgodnieniu z resztą domowników. Najczęściej rodzi to konflikty, dlatego szczególnie cenne bywa wsparcie architektów wnętrz, którzy potrafią pogodzić gusta rodziców z dziecięcymi.

Oczywiście, to czy na przykład dywan boho spodoba się mamie i tacie nie jest najważniejsze. W urządzaniu wnętrz liczy się również funkcjonalność danego pokoju. W szczególności dzieci szukają komfortowych wnętrz, nie zwracając zbytnio uwagi na estetykę. To wszystko składa się na to, że lubimy w nich przebywać i dają nam poczucie rodzinnego ciepła. 

Z całą pewnością dywany do salonu dobrze wpłyną na przytulność pokoju, tak samo, jak zaprojektowany we wnętrzu biokominek. Nie bójmy się ocieplać wnętrze na różne sposoby. Żyjąc w klimacie, w którym narzekamy na małą ilość dni ciepłych i słonecznych, warto stawiać na wszelkie źródła, dające nam przyjemne ciepło. W ten sposób znacznie rozświetlimy minimalistyczny salon, zwłaszcza gdy nowoczesne lampy podłogowe nie wystarczają. Biokominek poza aspektem wizualnym, potrafi również ogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje. 

Wiszący czy wolnostojący biokominek?

To, na który rodzaj kominka się zdecydujemy, zależy nie tylko od naszych upodobań. Ten rodzaj kominków stosuje się we wnętrzach, w których nie ma możliwości aranżacji tych tradycyjnych. Opcja wisząca będzie pożądana wówczas, gdy nie chcemy lub nie możemy zająć miejsca na podłodze. Warto ustawić pojedynczo, w niewielkiej odległości od biokominka przykładowo skandynawski fotel i kącik do relaksu gotowy. Z kolei fotele rattanowe nie będą tu dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się na patio czy tarasie. 

Dzięki temu, że w przypadku biokominka nie musimy martwić się przestrzeganiem żadnych norm budowlanych, można go zaplanować w niemal każdym pomieszczeniu. Nowoczesny wygląd kominka idealnie wpłynie na aranżację nie jednego współczesnego wnętrza. Do tego z najnowszych trendów designerskie sofy spowodują, że stworzymy pokój wprost idealny do wypoczynku. Wybierając kominek wolnostojący wówczas potrzebujemy nieco więcej przestrzeni. Niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujemy, najlepszy efekt wizualny osiągniemy w minimalistycznym, nowoczesnym pomieszczeniu.